Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne (tzw. suwanki) wykonane w systemach pięciokomorowych IGLO 5 oraz siedmiokomorowych IGLO ENERGY są wysoce energooszczędnym i nowoczesnym rozwiązaniem, alternatywnym dla standardowych balkonów dwuskrzydłowych.
Drzwi wykonywane są z eleganckich, zaokrąglonych profili GL System, dzięki czemu zapewniony jest elegancki, nowoczesny i ponadczasowy design. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań – ich otwieranie jest bardzo wygodne i nie wymaga użycia siły. Skrzydła suwanki znajdują się bowiem na dwóch niezależnych prowadnicach, które zachodzą jedna na drugą, dzięki czemu zapewniają większy komfort użytkowania i lepszą funkcjonalność.  Drzwi uchylno-przesuwne w systemach IGLO 5 oraz IGLO ENERGY mogą występować również w tzw. systemie górno-bieżnym, a jego charakterystyczną cechą jest możliwość suwania skrzydła, bez jego uchylania, co doskonale sprawdza się w małych salonach. Sterowanie skrzydłem możliwe jest dzięki specjalnym okuciom renomowanych firm GU (w przypadku systemu IGLO 5) oraz MACO (w przypadku systemu IGLO ENERGY) , w których elementy przesuwające, tzw. wózki, znajdują się w górnej części skrzydła (odwrotnie do standardowych systemów uchylno-przesuwnych), natomiast w dolnej części skrzydła i ramy znajdują się prowadnice i elementy stabilizujące tor jazdy skrzydła. Drzwi charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi dzięki zastosowaniu progu aluminiowego z przekładką termiczną. Istnieje możliwość zastosowania klamki obustronnej, klamki z kluczykiem oraz okuć antywyważeniowych RC2N, wpływających wysoki poziom bezpieczeństwa.

suw_370

  • nowoczesny i elegancki design, dzięki zaokrąglonym profilom GL System
  • wysoka szczelność drzwi, dzięki wysokiej jakości okuciom obwiedniowym,
  • uniwersalność zastosowania – istnieje możliwość montażu suwanek na niezadaszonych tarasach;
  • wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki wysokiej jakości okuciom z czterema grzybkami antywłamaniowymi;
  • możliwość wykonania „suwanek” w wersji antywyważeniowej – dostępne okucie antywłamaniowe klasy RC2N;
  • doskonała funkcjonalność zapewniona dzięki nowoczesnym okuciom automatycznym, które wspomagają otwieranie i zamykanie drzwi;
  • komfort i wygoda odzwierciedlona w płynnym i cichym przesuwaniu skrzydła;
  • bogata gama kolorystyczna umożliwiająca olbrzymią dowolność w zakresie aranżowania wnętrza
  • duża swoboda aranżacji, dzięki możliwości wykonywania większych konstrukcji
  • większy dostęp światła dziennego i doskonałe nasłonecznienie pomieszczeń, dzięki dużym przeszkleniom

Drzwi uchylno-przesuwne w systemach IGLO 5 oraz IGLO ENERGY wyposażone są w najnowocześniejsze na rynku okucia renomowanych firm GU oraz MACO. Podstawową cechą nowych okuć, jest możliwość równoległego odstawienia skrzydła i równoczesne jego zaryglowanie. Dzięki temu proces wymiany powietrza może być prowadzony nawet podczas naszej nieobecności w domu, co daje nam możliwość wentylacji bez otwierania stolarki. Drzwi dzięki nowoczesnemu systemowi okuć otwierają się i zamykają z wyjątkową łatwością, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Dzięki technicznie nowej koncepcji łuku prowadnicy wózki dają się łatwo i precyzyjnie ustawić z pozycji uchylnej do pozycji otwartej (przesuwnej) i z powrotem. Dzięki ergonomicznie ukształtowanej klamce aluminiowej każdą czynność można wykonywać jedną ręką, co wpływa na funkcjonalność stolarki.

nevada neu(Renolit nr 2167010 antracyt(Renolit nr 1701605) basaltgrau(Renolit nr 701205) brąz czekoladowy(Renolit nr 887505)
brylant niebieski(Renolit nr 1500705) dąb specjalny(Renolit nr 2052090) mahoń(Renolit nr 2097013) stalowy niebieski(Renolit nr 1515005)
ciemny czerwony(Renolit nr 308105) ciemny dąb(Renolit nr 2052089) ciemny zielony(Renolit nr 612505) dąb naturalny(Renolit nr 3118076)
daglezja(Renolit nr 3152009) jasna zieleń(Renolit nr 611005) kremowy(Renolit nr 1137905) macore(Renolit nr 3162002)
oregon(Renolit nr 2115008) palisander(Renolit nr 851805) basaltgrau(Renolit nr 701205) średni brąz(Renolit nr 809905)
szary(Renolit nr 715505) zieleń mchu(Renolit nr 1600505) złoty dąb(Renolit nr 2178001)