Współczesna stolarka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasza firma również. Dlatego dla tych, którzy cenią sobie klasykę, firma Drims2 montuje okna drewniane.

Okna drewniane wykonane w systemie SOFTLINE-88 to dobry wybór. To okna wykonane ze starannie dobranego i wyselekcjonowanego drewna, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe. Ramy okien stanowi:

 • Drewno sosnowe i merantia,

 • Drewo lite, klejone trójwarstwowo,

 • Jednolicie lakierowane,

 • Odpowiednio suszone,

 • Drewo o odpowiedniej gęstości.

Okna drewniane systemu SOFTLINE-88 to synonim bezpieczeństwa. Nowoczesne okucia MACO MULTI MATIC KS, zabezpieczą Wasz dom przed włamaniem.

Drewniane okno to uosobienie klasycznej elegancji i estetyki. Każde okno jest niepowtarzalne dzięki zróżnicowanej strukturze drewna. Ich montaż nadaje oryginalnego wyglądu we wnętrzu pomieszczenia. Każde okno to dowód pasji i precyzji wykonania, gołym okiem widać doskonale dopracowane szczegóły wykończenia. Dolna krawędź okna jest zabezpieczona estetycznym aluminiowym okapnikiem, który współgra z konturami okna.

Nasza firma dba o to, by zadowolenie z montażu dobrego produktu, trwało jak najdłużej. Dlatego współpracujemy z najlepszymi producentami okien i proponujemy najwyższej jakości usługi montażu.

Zamów bezpłatną ekspertyzę i pomiar Drims2.

softline 68

 1. Profile drewnianych okien dają możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych,

 2. Listwa przyszybowa jest odpowiednio profilowana,

 3. Konstrukcja okna jest stabilna dzięki profilom klejonym warstwowo,

 4. Profil okna jest odpowiednio podcięty, tak by był dostosowany do profilu wewnętrznego,

 5. Nadmiar wody jest odprowadzany z powierzchni okna dzięki termookapnikowi,

 6. Okno drewniane jest zabezpieczone specjalną listwą aluminiową, która chroni je przed promieniami UV oraz przed wodą spływająco z powierzchni szyby,

 7. Drewno pokryte jest ekologicznym lakierem z podkładem i impregnatem przeciw szkodnikom i grzybom,

 8. Okno wyposażone jest w uszczelkę obwiedniową.

 • Doskonała estetyka okna, to zasługa starannie dobranej, profilowanej listwy przyszybowej, odpowiednio podciętego profilu wewnętrznego oraz eleganckiego okapnika ułatwiającego odprowadzanie wody.

 • Powłoka okna jest niezwykle trwała dzięki ekologicznemu lakierowi z podkładem i impregnatem przeciw szkodnikom i grzybom. Dodatkowym zabezpieczeniom powłoki jest listwa aluminiowa, która chroni drewno przed promieniami UV oraz przed wodą spływająco z powierzchni okien.

 • Konstrukcja okna odznacza się trwałością dzięki wykorzystaniu do ich produkcji wyłącznie wyselekcjonowanego drewna litego, klejonego trójwarstwowo i suszonego w odpowiedniej wilgotności.

 • Okna wykonane zostały z surowca pochodzenia naturalnego, dzięki czemu zostały wyróżnione Zieloną Marką 2010 za ponadprzeciętne właściwości i proekologiczny wymiar.

 • Okna Softline-88 posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

 • Każde okno z drewna jest standardowo wyposażone w szybę zespoloną jednokomorową,

 • Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float (grubość 4 mm), ramki dystansowej ( szerokość 16 mm) oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat (grubość 4 mm). Przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

 • Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674:1999

 • Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673:1999

 • DRUTEX S.A. zapewnia możliwość wyboru pakietu szybowego zgodnie z potrzebami klienta w zależności od jego wymagań w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Istnieje możliwość zmiany szyb z pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

Wszystkie rodzaje okien DRUTEX S.A. produkowanych w systemie Softline-68, wyposażone są w standardowe okucia obwiedniowe firmy MACO.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył okna, dostępne opcjonalnie w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.

 • Okna z funkcją R (rozwierną) – okna posiadają funkcję rozwierności, dzięki funkcji podnośnika skrzydła, ułatwiają jego domykanie. Komfort użytkownika podnosi funkcja blokady błędnego położenia klamki, dzięki czemu okno nie wyczepia się z okucia. Okucie, posiada jeden zaczep atywyważeniowy, co wpływa na ograniczenie możliwości wyważenia uchylnego okna z zewnątrz.

 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) – okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, czyli w mikrowentylację w rozwórce. Rozszczelnia ona okno od 10 do 13 mm, co przyspiesza wymianę powietrza. Okna RU mają blokadę błędnego położenia klamki co chroni okno przed wyczepieniem się z okucia, posiadają również podnośnik skrzydła ułatwiający jego domykanie oraz jeden zaczep antywyważeniowy po to by uchylne okno było niewyważalne.

Kolorystyka Sosna:

Biały Ciemny dąb Jasny dąb
Mahoń Polisander Teak

Kolorystyka Meranti:

Biały Ciemny dąb Jasny dąb
Mahoń Polisander Teak