Firma Dims2 proponuje państwu montaż okien PVC IGLO ENERGY, nowoczesnego i autorskiego produktu renomowanej firmy DRUTEX S.A.

Czym wyróżniają się polecane okna PVC IGLO ENERGY?

 • Bardzo skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz Twojego mieszkania,

 • Mają świetne właściwości izolacyjne,

 • Są bardzo energooszczędne.

Co dokładnie wpływa na energooszczędność okien?

Okna IGLO ENERGY wyróżniają się, spośród innych, bardzo ważną dla użytkownika cechą, posiadają najniższą wartość współczynnika przenikania ciepła Uw=0,6 W/(m2K)*. Dodatkowo okna wyposażone zostały w bardzo precyzyjny system uszczelniania z wykorzystaniem uszczelki centralnej
ze spienionego EPDM. To rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy na świecie właśnie w oknach IGLO ENERGY.

Proponujemy państwu montaż okien będących inwestycją, która się opłaca. Te okna, jak żadne inne, utrzymują ciepło tam, gdzie jego miejsce, czyli we wnętrzu Państwa domu.

 • Oszczędzaj na ogrzewaniu,

 • Spalaj mniej energii,

 • Chroń środowisko.

Zamów bezpłatną ekspertyzę i pomiar Drims2.

 1. Profile GL SYSTEM klasy A, składają się z 7 komór, są wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego. Głębokość zabudowy wynosi 82 mm i 96 mm. Skrzydła profilu mają zaokrąglony kształt na zewnątrz.

 2. Uszczelnienie centralne okna wykonane jest ze spienionego EPDM. Współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw=W/(m2K)*.

 3. Okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi to najnowocześniejsze rozwiązanie na rynku.

 • Estetyka jest zachowana dzięki powłoce Silber-Look oraz liniowym zagłębieniom na zasuwnicach i ukrytych zawiasach we wrębie okuciowym okna.

 • Powyższe rozwiązania dostępne są również w klasie antywłamaniowej RC 2N.

 1. W ofercie dostępne są pakiety jedno-, dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48 mm, Ug= 0,5 W/(m2K).

 • Opcjonalnie dostępne jest zastosowanie szyb nowej generacji z powłokami niskoemisyjnymi wypełnionymi kryptonem o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m2K).

 • Standardowo zastosowana jest szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 4 mm (4/18/4/18/4) i o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K).

 • Komora szklenia jest większa ( zachodzenie szkła 21 mm), co obniża współczynnik liniowy.

 • W standardzie jest rama stalowa. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania ramki Swisspacer zmniejszającej straty ciepła.

 1. Duża komora środkowa profilu zapewnia odpowiednią statykę. Możliwe jest zastosowanie dwóch rodzajów wzmocnienia: stalowego oraz z włókna szklanego.

 1. Okna IGLO ENERGY to synonim ponadczasowego designu, to doskonałe walory estetyczne, to funkcjonalność na najwyższym poziomie i przede wszystkim to innowacyjne rozwiązania w zakresie energooszczędności. Okna IGLO ENERGY wyznaczają trendy na światowym rynku stolarki.

 2. IGLO ENERGY to 7-komorowy system profili GL SYSTEM o głębokości zabudowy 82 mm  i zaokrąglonym na zewnątrz kształcie nadającym jemu bardziej elegancki i wysublimowany design.

 3. Okno posiada doskonałe parametry termoizolacyjności i stanowi świetne rozwiązanie dla budynków energooszczędnych i pasywnych. Współczynnik przenikania ciepła wynosi odpowiednio dla okna:

 • ze wzmocnieniem z włókna szklanego Uw= 0,6 W/(m2K)*

 • ze wzmocnieniem stalowym Uw= 0,79 W/(m2K)*

 • współczynnik przenikalności termicznej ramy Uf= 0,9 W/(m2K)

 1. Wzmocnienia ze stali lub z włókna szklanego w ramach i skrzydłach okien wpływają na sztywność, statyczność i odporność okien na odkształcenia.

 2. IGLO ENERGY charakteryzuje się doskonałym współczynnikiem izolacyjności akustycznej Rw=32-35 dB.

 3. Innowacyjny sposób uszczelnienia to niezaprzeczalny atut okien IGLO ENERGY. Uszczelnienie składa się z trzech uszczelek EPDM, dodatkowo na zewnątrz i wewnątrz profilu zamontowano centralną uszczelkę ze spienionego EPDM. Takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność na najwyższym poziomie. Nowa uszczelka, dostępna wyłącznie w ofercie DRUTEX, została objęta zgłoszeniem patentowym i jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie.

 4. Dzięki lekkim pakietom szybowym o niskich współczynnikach przenikalności termicznej, okna można wykonywać w najróżniejszych kompozycjach.

 5. Najnowocześniejsze okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi to pewność najwyższego stopnia bezpieczeństwa i doskonałej ochrony przed włamaniem.

 6. Kolorystyka okien jest dostępna w szerokiej gamie 29 folii Renolit.

 7. Nowoczesny design okien podkreślają eleganckie aluminiowe klamki.

 8. Okna IGLO ENERGY to synonim piękna i estetyki. W parze z pięknem idą również nowoczesne kombinacje zaawansowanych i energooszczędnych rozwiązań funkcjonalnych.

*dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba  Ug=0,3 W/(m2K) z  ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego). Zgodnie z badaniami instytutu CSI w Czechach.

 • Każde okno IGLO ENERGY jest standardowo wyposażone w szybę zespoloną dwukomorową.

 • Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb termofloat (miękkopowłokowych) (grubość 4mm), z ramek dystansowych stalowych (szerokości 18 mm) oraz z szyby float (grubość 4 mm). Przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5W/(m2K).

 • Istnieje możliwość zastosowania nowoczesnych pakietów szybowych zbudowanych ze szkła z powłokami niskoemisyjnymi. Przenikalność termiczna utrzymuje się wtedy na poziomie Ug=0,3 W/(m2K).

 • DRUTEX S.A. zapewnia możliwość wyboru pakietu szybowego zgodnie z potrzebami klienta w zależności od jego wymagań w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Istnieje możliwość zmiany szyb z pakietu szybowego na szyby typu np. float, antisol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

MACO MULTI MATIC KS to okucia z dwoma czopami antywyważeniowymi i.S.(intelligente Sicherheit- inteligentne zabezpieczenie) na całym obwodzie okna. Okucia sprawiają, że okna są nowocześniejsze i bezpieczniejsze, gdyż:

 • Chronią przed włamaniem,

 • Umożliwiają regulację docisku co zwiększa szczelność okien,

 • Estetykę zapewnia Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasach we wrębie okuciowym okna (Dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N),

 • Użytkowanie okna jest bardzo płynne, co wynika z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła,

 • W standardzie, okucie wyposażone jest w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnika skrzydła. Skrzydło jest zatem, bez użycia siły, zawsze podnoszone do właściwej pozycji, nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył okna, dostępne opcjonalnie w wersji  wyposażonej w  dodatkowy zaczep antywyważeniowy.

 • Okna z funkcją R (rozwierną) – okna posiadają funkcję rozwierności, dzięki funkcji podnośnika skrzydła, ułatwiają jego domykanie. Okucie, poza dwoma zaczepami atywyważeniowymi, posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala prawidłowo ustawić skrzydło. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.

 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) – okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, czyli w mikrowentylację w rozwórce. Rozszczelnia ona okno od 10 do 13 mm, co przyspiesza wymianę powietrza.

nevada neu(Renolit nr 2167010 antracyt(Renolit nr 1701605) basaltgrau(Renolit nr 701205) brąz czekoladowy(Renolit nr 887505)
brylant niebieski(Renolit nr 1500705) dąb specjalny(Renolit nr 2052090) mahoń(Renolit nr 2097013) stalowy niebieski(Renolit nr 1515005)
ciemny czerwony(Renolit nr 308105) ciemny dąb(Renolit nr 2052089) ciemny zielony(Renolit nr 612505) dąb naturalny(Renolit nr 3118076)
daglezja(Renolit nr 3152009) jasna zieleń(Renolit nr 611005) kremowy(Renolit nr 1137905) macore(Renolit nr 3162002)
oregon(Renolit nr 2115008) palisander(Renolit nr 851805) basaltgrau(Renolit nr 701205) średni brąz(Renolit nr 809905)
szary(Renolit nr 715505) zieleń mchu(Renolit nr 1600505) złoty dąb(Renolit nr 2178001)